історія
Історія села Під'ярків
Перша писемна згадка про Підʼярків припадає на 1368 р., коли польський король Казимир ІІІ за військову службу надав село у спадкове володіння Станіславу Дров’яті з Борку.
В цьому часі колишні землі Галицько-Волинської держави входили до складу Корони Польської, король якої Казимир ІІІ, скориставшись смертю князя Юрія ІІ-Болеслава Тройденовича, в результаті двох походів 1340 р. та 1349 р. захопив спадщину Романовичів. Походження ж назви села можна пов’язувати з слов’янським особовим іменем “Под’ярок”, яким називали дитину, народжену ранньою весною
Однак, археологічні джерела засвідчують про освоєння людьми території теперішнього села ще задовго до появи першої писемної згадки про нього. Зокрема, віднайдений на околиці села скарб римських монет І–ІІ ст. вказує на торгівельні контакти місцевого населення з провінціями тогочасної Римської імперії.
Читальня "Просвіти" в Під'яркові
Учітеся, брати мої,
Думайте, читайте,
І чужого научайтесь,
Й свого не цурайтесь!
Ці слова Т. Шевченка стали девізом товариства «Просвіта», заснувати яке дозволило австрійське міністерство освіти 2 вересня 1868 р. Перший установчий збір товариства відбувся 8 грудня 1868 р. Студент Андрій Січинський, присутній на зборі, у своїй промові заявив: «Кожний нарід, що хоче добитися самостійності, мусить передусім дбати про те, щоби нижчі верстви суспільности, народні маси піднесли до тої степени просвіти, щоби ця народна маса почула себе членом національного організму, відчула своє громадянське і національне достоїнство й узнала потребу існування нації, як окремішної народної індивідуальности, бо ніхто інший, а маса народу є підставою усього».

Повстанські села. Про що говорять документи
(до Дня пам’яті захисників України)
У селі Під’ярків у братській могилі, поряд з іншими, спочивають 10 повстанців, які загинули в схроні біля села 13 березня 1946 року. Вічна пам’ять героям! Це були вояки з групи «Крука» – Дмитра Бігуна з Під’яркова. Так, через півтора роки після повернення більшовиків на Львівщину, була знищена остання з організованих груп УПА, що діяли на теренах тодішнього Бібрського району. Тепер не просто відтворити події тих років, мотиви, обставини подвигу і зради.